Zápisník slowakia.sk

Bezpečnosť

by on Dec.04, 2007, under Zaujímavosti

Toto je veľmi rozsiahla téma, že? Bezpečnosť pri práci, doma, na ulici, ale hlavne v aute. Pred pár d?ami mi poslal jeden kamarát jedno pps-ko. Hoci sa už z princípu väčšinou na pps-ká nepozerám (väčšinou v nich niekto nazbiera nejakú “múdrosť”, či fotky nahých slečiniek z internetu…), toto som si otvoril. Boli v ?om hrozné zábery z autonehôd, kde by vodič, či pasažieri mohli prežiť, keby použili pásy.

Je to ináč poriadna frajerina, ti poviem! Prvá vec, ktorú si vodič – frajer urobí, že si odopne bezpečnostný pás. Všakže on je taký super vodič, frajer ako nikto, jemu sa nič nemôže stať! Je to tá najmenšia frajerina zo všetkých frajerín. No samozrejme keď vodič nemá pásy, tak si ich už ani spolujazdci nezapnú (česť výnimkám!)

Pritom nás bezpečnostné pásy chránia. Stačí ten najmenší náraz, náhodný úder, a môžeme mať z toho hoci aj trvalé následky. A niekedy stačí len prudšie zabrzdiť, aby sa spolujazdec zranil, kľudne aj ťažko, veď on sa tak intenzívne ako vodič nezúčast?uje premávky. Viete všetci čo tým chcem povedať.

Dnes som našiel zaujímavé osvetové video o akcii chílskej polície. Je zaujímavé, ako ľudia reagujú na takéto podnety, je ale otázne, ako dlho to u nich vydrží…


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!