Zápisník slowakia.sk

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

by on Apr.26, 2007, under Hry

Po viac ako piatich rokoch vývoja sa konečne táto zaujímavá strielačka s RPG prvkami z prostredia Černobyľu od GSC GameWorld dostáva na trh. Či sa čakanie oplatilo sa dozviete v tejto recenzii.

Hned na začiatku hry sa ocitáte po autonehode v Černobyľskej zóne kde vás zachránil miestny obchodník. Po autonehode si nič nepamätáte, akurát na informáciu objavenú vo vašom PDA, ze máte zabit istého Streloka. Ako protislužbu za záchranu vašeho života obchodník chce aby ste pre?ho pracovali. V tomto okamihu sa hra rozbieha a prvý krát sa dostávate von. Okamžite na vás zapôsobí atmosféra opustenej, chátrajúcej dediny ktorú obsadili STALKERi ako svoju základ?u. Vy ako Stalker začiatočník sa dostávate k svojej prvej misii.

Hra vás okamžite strhne a začnete preskúmavať rozsiahle územie plné mutantov, anomálií, STALKERov a iných postáv. Prostredie hry je určite nevšedné a preto aj herne atraktívne. V hre vás čakajú hlavné questy, ktoré splniť musíte pre ďalší postup v hre a vedľajšie ktoré sú nepovinné a väčšinou aj dosť stereotypné. Hra dokonca ponúka aj alternatívne ukončenia, tak si môžete hru zahrať znova a znova :-). Počas vašej cesty zónou vám budú pomáhať rôzne predmety. V prvom rade sú to zbrane u ktorých si každý nájde svojho favorita, pretože ich počet je pomerne vysoký. K dispozícii máte rôzne pištole, brokovnice, samopaly, sniperky, rpg a jednu špecialitku Gauss Gun. Niektoré zbrane môžete aj upravovať pomocou tlmiča, optiky a iných zlepšovákov. Ďalej budete potrebovať ochranný oblek, ktorý vás ochráni napríklad pred radiáciou, projektilmi a podobne. Ak ste boli vystavený radiácii môžete použiť aj univerzálnu “vodku” alebo antiradiačné injekcie (s vodkou to ale neprehá?ať! 🙂 ). Z času na čas sa budete musieť aj najesť. Môžete použiť aj artefakty ktoré sa v zóne dajú nájsť. Každá z nich má pozitívny ale aj negatívny účinok, takže si vždy premyslite či artefakt radšej nepredáte.

Technické spracovanie hry je na veľmi vysokej úrovni. Striedanie d?a a noci, zmeny počasia, dynamické osvetlenie a mnoho ďalších efektov zabezpečuje, že sa v hre skutočne je na čo pozerať. Autori zobrazili tento svet veľmi pôsobivo. Hardwarové nároky vôbec nie sú krvavé a tak si hru zahráte aj na slabších PC

Nároky na hardware:
* Operating System: Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2)/Microsoft® Windows® 2000 SP4
* CPU: Intel Pentium 4 2 Ghz/AMD XP 2200+
* RAM: 512 MB RAM
* Hard Disk Space: 10 GB available hard drive space
* VIDEO: 128 MB DirectX® 9c compatible card/ nVIDIA® GeForce™ 5700/ATI Radeon® 9600
* DirectX® 9 compatible sound card
* LAN/ Internet connection with Cable/DSL speeds for multiplayer
* Keyboard, Mouse


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!