Zápisník slowakia.sk

“Reality” show

by on Apr.06, 2007, under Bulvár, Zábava

V našich telkách sa len hemžia tzn. “reality” showy. Čo by vlastne malo byť reality show?
Ako už aj názov napovedá, mali by ukazovať niečo z reálneho života, čo sa väčšinou aj stane. Ale čo každý z nás nevie je, že často sa na zúčastnených tak silno psychicky tlačí, až sa pod tým tlakom nervovo zrútia. V lepšom prípade robia také veci, ktoré by ich v reálnom živote ani nenapadli. Ale to je cieľom každej realiy show. Ukázať, čo sa v ľuďoch skrýva, aj za cenu ich zničenia. Najdôležitejším faktorom je predsa sledovanosť!
Väčšinou súťažiacich hodnotí akási porota, alebo dokonca diváci. Niekedy porota kladie na nich také nároky, ako ani na profesionálov (stačí sa občas pozrieť do minulosti kritizujúceho porotcu…). O hodnotení obecenstva a divákom sa už ani nechcem zmie?ovať, veď v ich rozhodnutiach hrajú najväčšiu rolu emócie a nie zdravý posudok (výsledky niektorých reality show sú živým dôkazom). Kruté hodnotenie, emócie a pod. predsa zvyšujú sledovanosť. Ľuďom chýba pocit dôležitosti a keď môžu prispieť hoci SMSkou k výsledku a nebodaj sa trafili do posudku väčšiny, tak sa môžu cítiť fakt dôležito.
Ale čo sa mne najviac na niektorých reality show najviac páči, keď sa ich zúčast?ujú tzn. “celebrity”, vždy zdvorilý, dobre vychovaný, perfektne vyzerajúci – no a v reality show z nich maska spadne a ukážu svoju ozajstnú tvár. Niektorý si z toho veľkú vedu nerobia, ale väčšina robí poriadne caviky, keď sa objavia na obrazovke v celej svojej ozajstnej paráde. No a v tej chvíli už niet cesty späť. O niektorých si už verejnosť vytvorila svoju pozitívnu mienku, ktorá zrazu poriadnym kotrmelcom padá a padá nižšie a nižšie.
Do pozornosti každému, ale fakt každému odporúčam “Celebrity camp”. Hviezdna zostava celebrít – herci, moderátori, speváci, politici, manažéri… – sa nám ukáže vo svojej celej paráde. Konečne sa dozvieme, koho vlastne bez hraníc obdivujeme.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!