Zápisník slowakia.sk

Už máte zarobené svoje eurá?

by on Jan.31, 2007, under Počítače

Určite ste už aj vy dostali správu od priateľa, ktorý to dostal od nejakého priateľa, ktorý to dostal od… proste reťazovka, že Bill Gates len tak z ničoho nič rozdáva svoje miliardy (asi ho už nebaví každý de? ich prevetrávať, aby neplesniveli v pivnici). Ja ich mám za posledných pár mesiacov už niekoľko, a NEVERÍM týmto sľubom!
Dôvodov je niekoľko, ale napíšem len tie najdôležitejšie. Za prvé, kto pozná princíp elektronickej pošty vie, že nie je možné sledovať cestu správy. Žiaden zo serverov, ktorými správa prechádza neposiela notifikáciu o prechode správy s určitým obsahom. Ak by sa takáto notifikácia robila, určite by to spomalilo celosvetový pohyb mailov. Za druhé, najdite mi nejakého blázna, ktorý by poskytol za nič časť svojho majetku. Zamyslel sa niekto nad tým? Ja by som URČITE nedal za kolovací mail ani len tisícinu haliera. No a za tretie, myslíte si, že by Bill Gates začal pátrať po vašej schválne anonymnej mailovej adrese? Však práve preto ste si nevyplnili vo webmailovom formulári pri zakladaní schránky svoje pravé meno a adresu!
Osobne obdivujem Billa Gatesa. Obdivujem jeho usilovnosť a obchodného ducha. Ak poznáte jeho životný príbeh viete, že fakt z nuly sa stal najbohatším mužom zeme. Určite podporuje šikovných ľudí, ale určite nie za posielanie nezmyselných mailov! Hlavne ak je niekto natoľko chamtivý, že si na svoju ďalšiu adresu pošle tento mail v 100 kópiách!!!
A taký mail vyzerá podobne:
Subject: Ziskaj EURO, skúsme to!!!

Milí priatelia,
nepovazujte toto za hlúpy zart. Bill Gates teraz rozdáva svoj zárobok. Ak teraz na to nebudete reagovat, neskor to môzte olutovat. Windows este stále je najviac pouzívaný program. Microsoft a AOL experimentujú cez tento e-mail poslaným textom: /email beta test/
Ak poslete tento mail priatelom, tak Microsoft vás bude stopovat 2 týzdne.
Za kazdú osobu, ktorá tento mail posle, Microsoft platí 245 EUR. Za kazdú osobu, ktorej ste poslali a ktorá tento mail poslala dalej, Microsoft platí 243 EUR, za tretiu osobu, ktorá mail obdrzí, dostane 241 EUR. Po 2 týzdnoch Microsoft Vám posle list, v ktorom bude prosit o potvrdenie Vasej postovej adresy a posle Vám sek.
S pozdravom, Charles S. Bailey
General Manager Field Operations
1-800-842-2332 Ext. 1085 or 904/245-1085 or RNX 292-1085
')' mailto:Charles_Bailey@csx.com_

Ja som toto povazovala za podvod, ale dva týzdne potom, co
som poslala tento mail dalej, si Microsoft odo mna pýtal adresu a dostala som sek na 24800 EUR. Musíte odpovedat, musíte to vyuzit. Pre Billa Gates-a tieto výdavky sú len ako výdavky na reklamu. Prosím, poslite tento mail tolkým ludom, kolkým len viete.
Minimálne 1000 EUR musíte dostat. Ani my by sme nepomáhali v posielaní mailu, ak by to nebolo pre nás zaujímavé.
Jeden známy môjho otca sa v tohto zúcastnil pred zopár mesiacmi. Ked som ho minule navstívila, ukázal mi sek. Suma sa vysplhala na 4324,44 EUR.
Teta Patricia, teta dobrého priatela pracuje pre Intel a dostala sek na 4543,23 EUR za poslanie mailu.
Ako som písala, poznám právo, a je to pravda, ze Intel a AOL rokujú o fúzii, Aby sa stali najväcsím poskytovatelom ponúk na svete a preto robia tento test, aby si boli istý, ze ostávajú pri najpouzívanejsom software.
s pozdravom,


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!