Zápisník slowakia.sk

Hry

Najsexi konzola

by on Jul.18, 2008, under Hry, Zábava

To ste ešte nepočuli že? Môže byt hracia konzola sexi? Ja si myslím, že ano. Neveríte mi? Tak kliknite SEM!

Darujte svojej priateľke alebo manželke Nintendo Wii a presvedčíte sa sami! 😉

Leave a Comment more...

OGame

by on Aug.11, 2007, under Hry, Počítače

Málo ľudí som stretol, ktorí nepočuli o OGame. Ide o MMOG (Massive Multiplayer Online Game) od spoločnosti Gameforge, a je to vesmírna realtime stratégia. Aby ste si zahrali OGame si nepotrebujete inštalovať žiadne ďalšie programy, stačí obyčajný prehliadač webových stránok (MS Internet Explorer, Mozilla Firefox, …). Cieľom hry je dobývanie vesmíru (napr. na http://ogame.org ich je az 32).
Po registrácii nám systém vygeneruje planétu. Na základnej planéte máme k dispozícii okolo 160 políčok, a každá stavba (bane, továrne, sklady) zaberú 1 políčko a každý ich upgrade dalšiu. Je to preto, aby sme začali už od začiatku rozumne hospodáriť. V hre sú kľúčové tri suroviny, a to Kov, Kryštál a Deutérium. Na každú stavbu, upgrade stavby, vývoj, stavbu lodí, ale aj na obyčajné prechádzanie vesmíru potrebujeme minerály. Našu technológiu je samozrejme potrebné rozvíjať, aby sme sa dostali k lepším a lepším technológiám, silnejším a rýchlejším lodiam, a samozrejme aj k ďalším planétam. (continue reading…)

Leave a Comment more...

Krv a mäso

by on Jun.13, 2007, under Hry, Počítače, Zábava

?no, bude reč o upíroch a vlkodlakoch. Koho by nefascinoval svet temnôt, nadprirodzené sily, nesmrteľnosť… Inšpirovala sa tým aj spoločnosť Gameforge a vytvorila online hru Bitefight.

Bitefight je browserová ilustrovaná RPG. Aby si si ju zahral nepotrebuješ si nič sťahovať alebo si inštalovať, stačí si na serveri vytvoriť profil a hráš. V hre proti sebe bojujú dve rasy – upíry a vlkodlaci (skoro ako vo filme Underworld), no a samozrejme ako sa patrí, spoločnými silami riedia aj populáciu. Spočiatku nemáš nič, len svoj pozemok bez úkrytu, ktorý si musíš ale vybudovať sám. Potrebuješ na to dosť veľa zlata. Zlato sa dá buď zarobiť, alebo získať v boji či pri love od obetí. Zlata potrebuješ stále viac, lebo rozšírenia, tréning, zbrane… to všetko stojí peniaze a všetko je potrebné.
Hru je možné aj predplatiť, sprístupnia sa tým ďalšie bonusy a možnosti. Zatiaľ som ale na slovenskom serveri neobjavil možnosť platenia.

A čo ďalej, neostáva nič iné, ako si hru vyskúšať. Ak sa tak rozhodneš, pridaj sa ku klanu BS.SK.

A čo ešte na záver? Chceš byť kúsnutý(á) upírom? Klikni teda SEM!

Leave a Comment more...

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

by on Apr.26, 2007, under Hry

Po viac ako piatich rokoch vývoja sa konečne táto zaujímavá strielačka s RPG prvkami z prostredia Černobyľu od GSC GameWorld dostáva na trh. Či sa čakanie oplatilo sa dozviete v tejto recenzii.

Hned na začiatku hry sa ocitáte po autonehode v Černobyľskej zóne kde vás zachránil miestny obchodník. Po autonehode si nič nepamätáte, akurát na informáciu objavenú vo vašom PDA, ze máte zabit istého Streloka. Ako protislužbu za záchranu vašeho života obchodník chce aby ste pre?ho pracovali. V tomto okamihu sa hra rozbieha a prvý krát sa dostávate von. Okamžite na vás zapôsobí atmosféra opustenej, chátrajúcej dediny ktorú obsadili STALKERi ako svoju základ?u. Vy ako Stalker začiatočník sa dostávate k svojej prvej misii.

(continue reading…)

Leave a Comment more...

Need for Speed: Carbon

by on Nov.09, 2006, under Hry, Počítače, Zábava

Prišla jese? a prináša nám, ako zvyčajne, ďalšie pokračovanie mimoriadne úspešnej hernej série Need for Speed (NFS). Je to už jubilejné desiate pokračovanie od roku 1995. Od jubilejného vydania by sme mohli očakávať niečo výnimočné. Čo nám hra ponúka? Pozrime sa na to zblízka! Palmont, teš sa na nás!

V prvom rade by som uviedol linku na hratelné demo: na oficiálnych stránkach, alebo na GOOGLE. Veľkosť dema je 635 MB.
(continue reading…)

Leave a Comment more...

Need for Speed – history

by on Nov.09, 2006, under Hry, Počítače, Zábava

Keďže vyšla ďalšia časť série NFS, zrekapitulujme si, čo jej predchádzalo – o čo teda šlo v predchádzajúcich dieloch.
(continue reading…)

Leave a Comment more...

Počítač vs. hracia konzola

by on May.31, 2006, under Hry, Počítače

V poslednej dobe sa v značnej miere rozširujú hracie konzoly. Čoraz viac firiem vyvíja programy pre ne. Aké sú výhody a nevýhody konzol voči klasickým počítačom?

Hlavnou výhodou konzol je jednoduchosť. Kúpim, zapojím, hrám sa. Oproti tomu počítač potrebuje aj operačný systém, nainštalovať, nastaviť, doinštalovať zariadenia. Proste drina. Ale ten pocit po inštalácii je iný. Variabilita a univerzálnosť celého prostredia je proste na hracej konzole nepredstaviteľná. Na počítači sa zahrám, napíšem si list, surfujem po internete, pozerám film, počúvam hudbu… Zatiaľ na konzole sa hrám alebo počúvam hudbu alebo – ak mám novšiu konzolu – pozerám film. Naraz vždy len jednu vec.

(continue reading…)

2 Comments more...

Need for Speed: Carbon – preview

by on May.25, 2006, under Hry

Práve pod týmto názvom sa plánuje ďalší diel z úspešnej série závodných hier Need for Speed. Zatiaľ máme k dispozícii krátku – asi 6 sekundovú – ukážku. Podľa informácií portálov venujúcich sa sérii Need for Speed sa zatial plánuje iba verzia pre konzolu Sony Playstation 3. Dúfam, že sa spoločnosť Electronic Arts – distribútor – rozhodne aj pre drvivú väčšinu hráčov a nezabudne ani na verziu pre PC.

Leave a Comment more...

Runaway 2 – The dream of the turtle

by on May.22, 2006, under Hry

A je tu ďalšia novinka! Spustili web hry Runaway 2! Komu by nebolo jasné, o čo ide, prezradím, že ide o pokračovanie úspešnej adventúry Runaway – A road adventure. Jedná sa o graficky perfektne spracovanú adventúru plnú originálneho humoru.

V prvej časti sme sa zoznámili so študentom Brianom a krásnou Ginou. Mali sme možnosť získať obrovský lup, ale celý čas šlo o život, že sme si to ani neuvedomili. Na ceste k majetku sa Brian a Gina dostávajú z jedného nebezpečenstva do druhého, spoznajú niekoľko zaujímavých ľudí a zažijú veľa zábavných chvíl. Nakoniec sa Brian a Gina vyberú aj s hromadou pe?azí do sveta, uskutočniť si svoje sny. Samozrejme ale gangstrov na svete je stále dosť, takže pokračovanie je samozrejmé. A o čom to vlastne bude? To vám nechám ako prekvapenie. Ohlásený dátum vydania je september 2006. Ja sa už tesím! A vy? Neviete? Navštívte teda oficiálnu stránku projektu!

Leave a Comment more...

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!