Zápisník slowakia.sk

Bulvár

“Reality” show

by on Apr.06, 2007, under Bulvár, Zábava

V našich telkách sa len hemžia tzn. “reality” showy. Čo by vlastne malo byť reality show?
Ako už aj názov napovedá, mali by ukazovať niečo z reálneho života, čo sa väčšinou aj stane. Ale čo každý z nás nevie je, že často sa na zúčastnených tak silno psychicky tlačí, až sa pod tým tlakom nervovo zrútia. V lepšom prípade robia také veci, ktoré by ich v reálnom živote ani nenapadli. Ale to je cieľom každej realiy show. Ukázať, čo sa v ľuďoch skrýva, aj za cenu ich zničenia. Najdôležitejším faktorom je predsa sledovanosť!
Väčšinou súťažiacich hodnotí akási porota, alebo dokonca diváci. Niekedy porota kladie na nich také nároky, ako ani na profesionálov (stačí sa občas pozrieť do minulosti kritizujúceho porotcu…). O hodnotení obecenstva a divákom sa už ani nechcem zmie?ovať, veď v ich rozhodnutiach hrajú najväčšiu rolu emócie a nie zdravý posudok (výsledky niektorých reality show sú živým dôkazom). Kruté hodnotenie, emócie a pod. predsa zvyšujú sledovanosť. Ľuďom chýba pocit dôležitosti a keď môžu prispieť hoci SMSkou k výsledku a nebodaj sa trafili do posudku väčšiny, tak sa môžu cítiť fakt dôležito.
Ale čo sa mne najviac na niektorých reality show najviac páči, keď sa ich zúčast?ujú tzn. “celebrity”, vždy zdvorilý, dobre vychovaný, perfektne vyzerajúci – no a v reality show z nich maska spadne a ukážu svoju ozajstnú tvár. Niektorý si z toho veľkú vedu nerobia, ale väčšina robí poriadne caviky, keď sa objavia na obrazovke v celej svojej ozajstnej paráde. No a v tej chvíli už niet cesty späť. O niektorých si už verejnosť vytvorila svoju pozitívnu mienku, ktorá zrazu poriadnym kotrmelcom padá a padá nižšie a nižšie.
Do pozornosti každému, ale fakt každému odporúčam “Celebrity camp”. Hviezdna zostava celebrít – herci, moderátori, speváci, politici, manažéri… – sa nám ukáže vo svojej celej paráde. Konečne sa dozvieme, koho vlastne bez hraníc obdivujeme.

Leave a Comment more...

Odhalená Paris

by on Jan.30, 2007, under Bulvár, Zábava

Keď sa kohokoľvek opýtam, kto je Paris Hilton, dostanem odpoveď, že jedna z najbohatších ľudí na zemi, dievčina pomerne voľných mravov, atď. Rozhodne sa Paris svoju povesť ani nesnaží zmeniť, škandál za škandálom, šialená fotka za šialenou fotkou… Dievča to proste poriadne roztáča.
Pri takom vyčerpávajúcom životnom štýle sa jej samozrejme prihodí sem-tam, že pozabudne na svoje najosobnejšie veci. Skupinka šikovných ľudí prednedávnom využila Parisinu nepozornosť a prišli tak k veľkému množstvu súkromných vecí, ako sú fotografie, zápisníky, videonahrávky a pod. Stalo sa to pri sťahovaní, keď si Paris prenajala skladové priestory a zabudla zaplatiť. Keďže neplatičov – nech to je aj Paris Hilton – nikto moc v láske nemá, jej súkromné veci sa ocitli na smetisku, odkiaľ sa dostali na web. Stránka nesie názov Paris Exposed (Odhalená Paris). Obsahuje veľké množstvo materiálov o Paris, aj pomerne intímne fotografie a videá. Žiaľ momentálne je stránka – pochopiteľne – poriadne preťažená, takže by som poradil, aby ste počkali niekoľko dní, kým sa ľudia nabažia.
Ak ste zvedaví na ďalšie stránky, kde ľahko nájdete niečo o Paris, skúste nasledovné stránky:
* Egotastic
* YouTube
* Metacafe
* Daily Motion
* GoFish
Stačí niekoľko sekúnd hľadať a o Paris nájdete hromadu fotiek, videí, klebiet.

Leave a Comment more...

Popularita hviezdičiek

by on Dec.12, 2006, under Bulvár, Zábava

Každá narýchlo vypustená hviezdička rýchlo dohorí. Je to pravidlo, ktoré sa nedá zaprieť. Je to tak v prípade hviezdičiek ako sú v posledných týžd?och Britney Spears či Lindsay Lohan. V momente, že sa na ne svet nepozerá a ich tváričky sa neobjavujú na titulných stránkach časopisov, cítia sa byť zanedbané, až zabudnuté. Je to samozrejmé, že sú ochotné a schopné urobiť veľa, aby sa na tých titulných stránkach objavili znova. (continue reading…)

Leave a Comment more...

Banksy vs. Paris Hilton

by on Sep.29, 2006, under Bulvár

Začiatkom septembra som si pozbieral (a len teraz ich vystavujem, lebo som odporny lenivec) niekoľko odkazov z takej malej aktuálnej kauzy okolo Paris Hilton, ktorej debutový album si vzal na mušku známy anglický grafiťák – umelec Banksy.

Nakúpil niekoľko z Parisiných debutových CD, prerobil obálku, urobil remix a z takto zohaveného CD vyrobil 500 kusov, ktoré následne rozmiestnil v 48 predajniach s CDčkami. Ako dôkaz skrytou kamerou natočili video. Obal si možete pozrieť na flikr.com, alebo na Gossip Rag. Pre záujemcov mám aj odkaz na 40 minútový remix od Banksyho, Banksy vs. Paris Hilton – That´s hot.

Prajem každému príjemnú zábavu, veď škodoradosť je vraj najkrajšia radosť… pokiaľ sa samozrejme radujeme my!

Leave a Comment more...

Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!